Ritam kulturalizma 2016.

POZIVNICA

Poštovani,

ovim Vas putem pozivamo da svojim dolaskom uveličate svečano otvorenje studentskog projekta Ritam kulturizma, koje će se održati 20. travnja 2016. godine u 19:00h na pozornici ispred zgrade Glazbene škole Blagoje Bersa, na adresi Dr. Franje Tuđmana 24e, 23000 Zadar (parkiralište Novog kampusa).

Ritam kulturizma je studentski projekt kulturnog, sportskog, edukativnog i zabavnog karaktera, kojeg organiziraju studenti i nastavnici Odjela za turizam i komunikacijske znanosti Sveučilišta u Zadru već sedmu godinu za redom. Projekt je već nekoliko puta proglašen najboljim studentskim projektom na Sveučilištu u Zadru, što govori o njegovoj kvaliteti i trudu koji se iz godine u godinu ulaže u njegovu organizaciju.

Ove će se godine odvijati u razdoblju od 20. do 23. travnja 2016. godine na različitim lokacijama u gradu Zadru – Sveučilište u Zadru, Kazalište lutaka Zadar, Trg pet bunara, Forum i dr.

Ovim putem Vas također želimo pozvati na predavanja koja će se održati u okviru edukacijskog dijela našeg programa. Tom će prilikom nastavnici 20 odjela Sveučilišta u Zadru održati predavanja o tome kako je njihovo područje interesa povezano s turizmom. Na takav način želimo ukazati na važnost interdisciplinarnog pristupa turizmu. Predavanja će se održavati u četvrtak, 21. travnja i petak, 22. travnja 2016. godine od 09:00h do 15:00h u Multimedijalnoj dvorani (117) na Novom kampusu.

U okviru ovogodišnjeg programa organizirali smo i mnogobrojne druge aktivnosti, od kojih bismo htjeli istaknuti košarkašku utakmicu studenata i profesora u dvorani Jazine, premijeru plesne predstave „Romeo i Julija. U školi.“ u Kazalištu lutaka Zadar te tradicionalni koncert klapa u sv. Donatu, koji će biti humanitarnog karaktera jer ćemo sav prihod donirati Centru za rehabilitaciju Sv. Filip i Jakov.

U privitku Vam šaljemo cjelokupan program Ritma kulturizma 2016.

Uz iskrene nade da ćete nas podržati u ovogodišnjem Ritmu kulturizma, srdačan pozdrav u ime organizacijskog odbora „Ritam kulturizma 2016“,

Ivona Brekalo i Šime Lugović

Voditelji studentskog projekta

Više informacija o projektu možete pronaći na web stranici i facebook stranici projekta:

Ritam kulturizma 2016. - akademski dio (raspored predavanja)

U četvrtak, 21. travnja 2016. godine započinje akademski dio Ritma kulturizma koji će se nastaviti i u petak 22. travnja. Ove godine su po prvi put uspjeli spojeni predavači s gotovo svih odjela Sveučilišta u Zadru, kako bi, svaki na svoj način, predstavili povezanost svoje struke sa turizmom. Time se želi ukazati na važnost interdisciplinarnog pristupa turizmu.
Predavanja će se održavati u Multimedijalnoj dvorani (117) na Novom kampusu od 9 do 15h.

U nastavku slijedi raspored predavanja za četvrtak;

9,00 h - Je li Dalmacija samo sunce i more? - Jurica Bosna, mag. oec. (Odjel za ekonomiju)

9,30 h - Kruzerski turizam i javni prostori - mr. sc. Mirko Petrić (Odjel za sociologiju)

10,00 h - Turistički potencijal arheoloških istraživanja na primjeru odabranih lokacija zadarsko-šibenske regije - doc. dr. sc. Tomislav Fabijanić i Katarina Batur, mag. arheol. (Odjel za arheologiju)

11,00 h - Leksička kreativnost: neologizmi u talijanskoj terminologiji turizma dr. sc. Marijana Fabijanić (Odjel za talijanistiku)