IUAES - Dubrovnik 2016.

IUAES  - Dubrovnik 2016.

Institut za antropologiju organizira International Union of Anthropological and Ethnological Sciences (IUAES) 2016 Inter kongresa koji će se održati od 4. do 9. svibnja 2016. godine u Dubrovniku.

IUAES Inter kongres (http://iuaes2016.com) je jedan od svjetski najznačajnijih znanstvenih događanja u ovom znanstvenom području. Kongres će se održati pod naslovom World anthropologies and privatization of knowledge: engaging anthropology in public, a glavne teme koje će se obraditi tijekom trajanja kongresa su širokog spektra i zadiru u gotovo sve aspekte antropologije, uključujući sociokulturnu antropologiju, folkloristiku, lingvistiku, arheologiju, medicinu, javno zdravstvo, genetiku itd.

U radu kongresa očekuje se sudjelovanje oko 800 sudionika iz svih dijelova svijeta. Želja je organizatora kongresa da svako hrvatsko Sveučilište ima svoje studentske predstavnike kako bi dobili priliku da steknu dragocjena iskustva i poznanstva koja će im potencijalno biti od iznimne važnosti u budućnosti.

Teološko-katehetski odjel omogućit će zainteresiranim studentima sudjelovanje na Kongresu preuzimanjem troška kotizacije i smještaja.