Dr. sc. Arkadisuzs Krasicki CSSp održao predavanje na temu "Vrijeme i Biblija" na Festivalu znanosti

Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku

Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti

Odsjek za filologiju

Katedra za jezikoslovlje i književnost

U okviru sveučilišne manifestacije Festival znanosti 24. travnja 2017.  dr. sc. Arkadisuzs Krasicki CSSp održao je gostujuće promotivno predavanje "Vrijeme i Biblija" na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku. Predavanje je bilo namijenjeno studentima prve godine Učiteljskoga studija.

Gostujući predavač dr. sc. Krasicki asistent je u naslovnom zvanju na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu i predavač na Teološko-katehetskom odjelu Sveučilišta u Zadru.

Pojam se vremena može razmatrati s više gledišta, a  dr. sc. Krasicki pokušao je spojiti govor o vremenu s govorom o Bibliji - vrhunskom književnom djelu. Prema riječima predavača, vrijeme je ono što nas obilježuje, u njemu rastemo, a Biblija kao literarno djelo prekoračuje vremensku crtu. No, ona u sebi nosi i prolaznu dimenziju, onu koja je svojstvena upravo vremenu. Dr. sc. Krasicki istaknuo je kako se upravo zato vrijedilo pozabaviti vremenom u Bibliji, koja je doista sudionik vremena, ali ga ipak i prekoračuje.

Gostujući predavač upozorio je kako mnogi mladi ne znaju kvalitetno utrošiti vrijeme. Prema njegovom mišljenju, moguće je da će susret s Biblijom, koja u sebi sadrži više književnih vrsta, biti jedna dobra ponuda za preusmjeravanje interesa današnjega mladog čovjeka.

Predsjednica Katedre za jezikoslovlje i književnost

doc. dr. sc. Dubravka Smajić