Božićni domjenak studenata Teološko-katehetskog odjela u Sjemeništu Zmajević

Božićni domjenak studenata Teološko-katehetskog odjela u ozračju posjeta kancelara Teološko-katehetskog odjela i nadbiskupa zadarskog mons. Želimira Puljića

U središtu je ovogodišnjeg Božićnog domjenka u organizaciji studenata Teološko-katehetskog odjela Sveučilišta u Zadru bio susret kancelara Teološko-katehetskog odjela nadbiskupa zadarskog mons. Želimira Puljića s mladim budućim intelektualcima. Domjenak je održan u blagavaoni Sjemeništa Zmajević 19.12. u večernjim satima, a nadbiskup Puljić je u svojoj božićnoj poruci istakao važnost pastira i mudraca u božićnom otajstvu. Pozvao je na budnost kao što su pastiri bili budni, a kao nagradu za tu budnost vidjeli su Gospodina. S druge strane naglasio je važnost traganja za Gospodinom na što smo posebno pozvani mi studenti teologije i katehetike kao što su kraljevi istraživali što znači zvijezda na nebu. Istaknuo je da svjetovni karakter Božića teško izbjeći, ali da se ne smije zaboraviti teološki značaj Božića što je najvažnije.

Na domjenku su uz nadbiskupa Puljića između ostalog sudjelovali i pročelnik Teološko-katehetskog odjela doc.dr.sc. don Elvis Ražov, tajnica našeg odjela gospođa Ariana Mračić, rektor Sjemeništa Zmajević don Roland Jelić, duhovnik Sjemeništa i povjerenik ureda Zadarske nadbiskupije za pastoral mladih don Zvonimir Mikulić i nadbiskupov tajnik don Marin Batur. Njihov dolazak na Božićni domjenak daje nama studentima vjetar u leđa da i dalje revno polažemo ispite, ali i da u sve većoj mjeri djelujemo u društvu, na Sveučilištu, u životu sveopće Crkve i ove mjesne Crkve Zadarske držeći se poznate teološke formule „Fides quaerens intellectum“. S druge strane sudjelovanje drugih studenata na ovom domjenku pokazuje da smo poput Krista otvoreni prema svima. On je svojim dolaskom na ovaj svijet pokazao kako snažno trebamo ljubiti druge.

Domjenak je animirao teološki bend u nastajanju na čelu sa studentima Oliverom Padovićem i Anom Albin na čelu, a cijelu organizacija domjenka je kordinirana između studenata Teološko-katehetskog odjela i Sjemeništa Zmajević. Kako je to sve izgledalo pogledajte u sljedećim fotografijama.

Hrvoje Njavro,

Studentski predstavnik Teološko-katehetskog odjela